O nás » Prezentační akce 2011 - 2012 » Koncert v Obecném domě


Poděkování dobrovolníkům - koncert v Obecním domě - 31. říjen 2011Arcidiecézní charita Praha uspořádala v pondělí 31. října pro příznivce, zaměstnance a dobrovolníky charitních organizací jubilejní 20. koncert ve Smetanově sále Obecního domu.

Slavnostního večera se zúčastnilo mnoho významných hostů, mezi hlavními: Arcibiskup Dominik Duka, kardinál Miloslav Vlk, předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, ministr školství Pavel Dobeš a další. Celým večerem provázel svým slovem, ale i šarmem pan Marek Eben.

Hlavním poselstvím večera bylo vyjádřit poděkování a uznání dobrovolníkům za jejich zapojení do charitní činnosti. Tito lidé činí zcela nezištně dobro druhým a to „jen“ díky svému přesvědčení, že je to správné.

Strhující výkon pak předvedl před naplněným sálem symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK, v čele s dirigentem Lukaszem Borowiczem. Smetanovou síní totiž zazněna nezkrácená verze symfonické básně Má Vlast, a sklidila obrovské ovace všech přítomných.Z naší organizace se této úžasné kulturně - společenské akce zúčastnilo celkem 16 osob, mezi kterými bylo kromě zaměstnanců i 6 dobrovolníků, z nichž 4 zaujali čestné místo přímo nad orchestřištěm. „Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek, slyšet tu nádhernou hudbu a navíc vidět panu dirigentovi přímo do tváře“, řekl po koncertu dobrovolník L. S., když děkoval vedení FCH za pozvání na akci.
© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem