O nás » Prezentační akce 2011 - 2012 » Vystupovali jsme na britském velvyslanectví


Vystupovali jsme na  britském velvyslanectvíVe čtvrtek 15. září odpoledne jsme společně s dětmi z nízkoprahového klubu farní charity přijali pozvání Nadace rozvoje občanské společnosti – vystupovat na společenské akci na půdě britského velvyslanectví v Thunovském paláci v Praze. Již 13. let pořádá NROS společně s Českou televizí sbírku Pomozte dětem po vzoru anglického projektu Help the Children!  Velvyslanci Jejího veličenstva anglické královny Alžběty II. převzali patronát nad sbírkou a každoročně v září organizují ve svých prostorách setkání sponzorů, partnerů a několika vybraných příjemců podpory z projektu.

Farní charita Roudnice nad Labem získala ze sbírkového projektu Pomozte dětem již několikrát finanční podporu pro svou činnost s ohroženými skupinami dětí. Zároveň úzce spolupracuje s NROS v rámci dalších projektů. Letošní rok se na nás obrátily pracovnice nadace s prosbou, zda bychom pro tuto slavnostní akci připravili s dětmi krátký kulturní program.

V překrásný podzimní podvečer, tedy na zahradě britské ambasády (přímo pod okny Pražského hradu), předvedly své umění tanečnice romské skupiny Benga čhaja a Lucka Balážová – z pěveckého tria Proměny.

Její excelence Britská ambasadorka Sian MacLeod byla z našich dívek nadšená. Jejich vystoupení totiž viděla ještě před příchodem hostů – když se tanečnice připravovaly. Dokonce je požádala, aby ji nějaké taneční prvky naučily. Během akce se dívky předvedly celkem 3x – s romským tancem, zpěvem romské písně a nakonec s orientální variací. Po každém výstupu následoval potlesk a pochvalná slova pozvaných hostů a paní velvyslankyně s manželem Mr. Robinsonem.

Vše dopadlo skvěle a počáteční ostych a tréma z děvčat rychle vyprchala. Po oficiálním ukončení akce jsme se s paní velvyslankyní vyfotili, ochutnali nabízené občerstvení a krátce s ní pobesedovali, neboť umí velice pěkně česky. Byla milá, spontánní, přátelská a dokonce dětem slíbila, že nás přijede do nízkoprahového klubu navštívit. Tak uvidíme…  

© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem