Co děláme » NZDM Bota » Akce uskutečněné v roce 2018

Co se událo v klubu Bota?Mikulášská besídka - 5. prosinec


Každý rok přichází do NZDM Bota Mikuláš, čerti a andělé. Všichni na ně netrpělivě čekají.Dorazili i letos, s batohem balíčků, ale pro neposlušné a zlobivé klienty byl připraven i bezedný pekelný pytel. Ten však nakonec nebyl využit, neboť po domluvě strašlivého čerta se zlobivci byla přislíbená náprava.
Šikovná a poslušná děvčata se nelekla ani čertíka, ani Mikuláše a hezky zazpívala krátkou písničku a básničku. Za odměnu je čekal balíček s ovocem a sladkostmi.
Podzimní workshop s Radkou II. - 22. listopad 2018


Další setkání s Radkou se odehrálo již v prostorách NZDM Bota a bylo zaměřené na portrétování a barevné kompozice. V plném klubu se našlo mnoho ochotných modelů a modelek, kteří se postavili před hledáček fotoaparátu a nechali se hezky vyfotit. Také naše lektorka se nechala hezky zvěčnit.
Fotky již nyní nepořizovala paní Radka, ale členové fotokroužku a velice jim to šlo. Pod jejím odborným dohledem byla radost pracovat.


Podzimní workshop s Radkou I. - 14. listopad 2018

 

Podle domluvy se u nás v klubu Botapo delší době objevila fotografka Radka a opět nás začala zasvěcovat do tajů focení.

Tentokrát jsme se odhodlali vyjít venku na ulici a přímo zde oslovovat lidi, dělat s nimi rozhovory a zkusit je u toho také fotit. Bylo to moc zajímavé a k překvapení všech, jsme se ani jednou, nesetkali s odmítnutím, nebo jinou negativní reakcí, což nás moc potěšilo.                         

Halloween - 31. říjen 2018


Poslední říjnový den už pravidelně několik let zdobíme náš klub do halloweenského stylu a nastrojení za hrůzu budící postavy a strašidla slavíme tento den "po americku".


Nebylo tomu jinak ani tento rok - klienti i personál se dobře bavili, členové fotokroužku pořizovali skvělé fotky pro všechny a klub praskal ve švech. Opět další vydařená akce.

 


Podzimní prázdniny v klubu Bota - 29. a 30. říjen 2018


Během nádherných podzimních dní plných sluníčka jsme si naplánovali úžasný program na podzimní prázdniny. Přijedou k nám hosté z jihočeského Tábora s naší bývalou pracovnicí Klárou Čejkovou a společně půjdeme na výlet na Říp, projdeme se po Roudnici, dáme venku i uvitř nějaké hry a uděláme přespání v klubu - "nocovku".

Počasí se rozhodlo stávkovat a celý víkend před prádzninami a taky první den prázdnin v Roudnici a okolí intenzivně pršelo a bylo pěkně chladno. Z výletu a pochůzek tedy úplně sešlo. Hosté však dorazili v dobré náladě, s hudebními nástroji a velkým očekáváním, které nešlo zklamat.  Naši klienti a ty z Tábora si k sobě po počátečném rozkoukávání brzy našli cestu - společně se hrálo, zpívalo, sledovali se filmy, dělala se věčeře a hrála se společenská hra.

 

 


Noc proběhla rychle a bylo ráno - po společné pozdní snídani se hosté ještě prošli po Roudnici a před obědem odjeli zpátky domů. Za novými kamarády určitě vyjedeme i my, snad v příštím roce....

Den otevřených dveří - 25. září 2018


Letos jsme se rozhodli oslavit Den charity tak, že připravíme pro veřejnost a rodiče našich klientů Den otevřených dveří a pozveme je k nám na návštěvu.

Společně s klienty jsme všechno připravili na akci a s napětím čekali, zda k nám někdo dorazí.

 

V dopoledních hodinách přišli pozvaní zástupci Města Roudnice n.L. a studentky ze střední školy Neklanova, které se zapojily i do připraveného programu - výroby náramků a her či  tancování s našimi tanečníky ze souboru Somnakune čerhaja.


 

Odpoledne postupně přicházeli další hosté - zajímali se o to, co děláme, shlédli videoprezentaci, která se promítala během celého dne a potěšili se pohledem na tanečníky. Byl to hodně náročný den, ale určitě předčil naše očekávání. Návštěvnost byla nečekaně vysoká.

 

 

Zakončení prázdnin - klubový bazárek - 29. srpen


Většinou zakončujeme prázdniny letním bazárkem a nebylo tomu jinak ani letos. Vyvrcholila tím opět celoklubová hra finanční gramotnosti, která probíhala přes léto v našem NZDM. Uživatelé z obou klubů si nejdříve vyměnili nasbírané body za klubové peníze a pak začali s nakupováním na jednotlivých stanovištích. Největší zájem byl o školní potřeby, školní brašny, ruksaky, penály, dále pak o kosmetiku a šperky. Na své si přišli i milovníci hraček a líbivého oblečení. Věci do bazárku věnovali zaměstnanci a příznivci charity.

 

Srpnové prázdninové putování po okolí RoudniceBěhem léta bylo nádherné počasí a tak jsme občas naše uživatele "vytáhli" na poznávací procházky po blízkém i vzdáleném okolí. 

Zašli jsme do Ekocentra Zvonice,  odkud byl výhled po okolí, prohlédli jsme si bylinkové záhonky a živé ovečky, které patří místní farnosti.
Zajímavé byli i procházky po nábřeží Labe - krmili jsme kachny, ryby, malovali na chodník a sledovali čilí provoz kolem nás.
Nejvytrvalejší se rozhodli vyjít na horu Říp a určitě pak svého rozhodnutí nelitovali. 

Návštěva zábavného centra Méďa Běďa - 24. červenec


Uživatelé NZDM Bota dostali i letos, stejně jako vloni, příležitost, vyjet na návštěvu do zábavného centra. Tentokrát jsme se vybrali do Bohušovic, kousek od Terezína, kde stojí velké dětské zábavné centrum Méďa Béďa.
Na své si přijdou všechny věkové kategorie, ale především pro mladší ročníky je zde doslova ráj.

 

Pestrobarevný festival v Trmicích - 21. červenecČlenové tanečního souboru mají v létě svoji sezonu. Zúčastnili se již tradičně Pestrobarevného festivalu v Trmicích. Představili se mladší i starší - dívky i chlapci a moc jim to šlo. Videa z vystoupení jsou k dispozici na našem facebooku.
Výlet do Ploskovic - 17. červenecBěhem prázdnin  můžeme s uživateli vyjet častěji i na výlet, protože máme víc času. Tentokrát jsme vybrali nedaleký zámek s krásným přilehlým parkem v Ploskovicích. Uživatelé, kteří se výletu zúčastnili byli nadšeni - mnozí byli na zámku poprvé a moc se jim to líbilo.
Rozloučení se školním rokem - 29. červenPoslední den školního roku jsme dali našim uživatelům možnost přijít se pochlubit svým vysvědčením. Za dobré známky se dostávala i sladká odměna, ale navíc i body do naší soutěže finanční gramotnosti.

 

 

Byli jsme až překvapení, kolik uživatelů dorazilo a s jakými hezkými výsledky se nám někteří pochlubili.

Od dalšího týdne začínají prázdniny a s nimi i prázdninový provoz.

 

CELÝ TÝDEN NA MOŘI - 18. červen


Během celého týdne jsme s našimi uživateli různým způsobem ztvárňovali moře, mořské živočichy, vyráběli dalekohledy na sledování dálek a ostrovů, shlédli jsme zajímavé dokumenty a soutěžili.  
 


KHAMORO 2018 - 1. červen


V pátek 1. června jsme se opět po roce zúčastnili mezinárodního hudebního festivalu romské kultury - KHAMORO, které se koná v Praze. Již tradičně jsme se všichni sešli a vyfotili na Václavském náměstí.
Pak jsme se za doprovodu romských kapel vydali průvodem na Staroměstské náměstí.Tentokrát trochu počasí překazilo plány organizátorů. Průvod stihl dorazit na "Staromák" právě ve chvíli, kdy začala ohromná průtrž mračen a všichni se běželi schovat, kam to šlo ...
Odpoledne už bylo opět hezky - vystoupili jsme na pódiu se 4 vystoupeními a pak ještě absolvovali Detský den pro účastníky akce.


 Den dětí v zámeckém parku - 30. květen


Každým rokem se snažíme pro naše uživatele připravit netradiční Den dětí. Letos jsme s nimi zašli do nedalekého zámeckého parku, kde jsme vytvořili několik zajímavých stanovišť s úkoly.

Jedním z nich byl "sladký" strom, kde si každý mohl utrhnout, co mu chutná - pokud to našel a se zavázanými očami zvládl.Bylo krásně, teplo a tak si všichni odpoledne skvěle užili.
 

Sociální majáles - 17. květen

 

 


Ve čtvrtek 17. května se konal již 2. ročník akce Sociální majáles, na které se roudnické neziskové organizace sociálního zaměření prezentují místním školám a veřejnosti. Také v letošním roce jsme se zúčastnili. Naše pracovníci oslovovali školáky a radili jim s jejich problémy ...

Vystoupili jsme i  v rámci kulturního programu. Naši tanečníci ze souboru Somnakune čerhaja se opět předvedli :  romské i moderní tance ukázali malí i velcí.

 

 

Putovní výstava o životě Romů - 18. duben


Do Roudnice dorazila Putovní výstava o životě Romů během 2.světové války a tak jsme se šli na Karlovo náměstí podívat na fotky a další dokumenty.

Týden s dinosaury - 9. - 12. duben


V průběhu celého týdne probíhal v NZDM Bota program tematicky orientován na pravěké dinosaury.

Uživatelé z obou klubů se mohli zapojit do vzdělávacích her, soutěží, vařilo se dinosauří vejce, hledal se dinosauří poklad, vyráběl se úkryt před rozzuřenými dinosaury, malovali se obrázky a sledovali se filmy a dokumenty o těchto pravěkých zvířatech.


Oslava Dne Romů - 5. duben


Členové tanečního souboru Somnakune čerhaja již tradičně přijali pozvání spřáteleného klubu OKM ze Štětí a zúčastnili se oslav Mezinárodního dne Romů. Se svými tanečními kreacemi se představili především mladší členové souboru. Zahanbit se nenechali ani starší - předvedli romské, ale i moderní tance.

Jarní klubový bazárek v NZDM Bota - 28. březen  


Těsně před velikonocemi, jsme opět pro naše uživatele zapojené do celoroční hry s finanční gramotností,uspořádali náš tradiční bazárek, kde si mohli  vyměnit své "klubové úspory" za zajímavé věci. Zájem byl opět veliký - přišli velcí i ti menší.


 

2. Workshop s fotografkou Radkou - 21. březen


Svůj slib dodržela a opět přišla mezi nás - profi fotografka Radka. Probrali jsme produktovou fotografii a ateliérovou fotografií. Paní Radka náme ukázala, jak fotí luxusní portréty. Jako modely jsme se samozřejmě postavili my.

 


Výjezd  na Matějskou pouť do Prahy - 19. březen 


V minulém roce jsme si to vyzkoušeli a tak se letos už jelo s určitými očekáváními, co za novinky
na pražském Výstavišti na Matějské pouti opět uvidíme. Jeli s námi i mladší i starší uživatelé.I přes kruté mrazy jsme si to náležitě užili.
Nakonec se šli všichni ohřát do Mořského světa, kde jsme společně sledovali rybky, žraloka, krokodýla a další mořské "potvory".1. Workshop s fotografkou Radkou - 1. březen


Mladí nadšenci do fotografování - z fotokoroužku LUMA se poprvé potkali s profesionální fotografkou Radkou, která nás navštívila a začala nám předávat část ze svých bohatých zkušeností. Společně jsme ztrávili příjemné odpoledne - nejdříve se naučili něco z teorie  a pak jsme si to zašli vyzkoušet venku s foťáky - exteriérové focení. Výsledky svého úsilí jsme si poté prohlédli s Radkou  a budeme se těšit na další setkání.

 

Venkovní aktivity uvnitř klubu - 25. únor 

 

Zima stále drží, mrzne až praští a nám by se tak chtělo ven. Opět vymýšlíme, co by se mohlo hrát i uvnitř -kromě skákání s gumou, se nám zalíbila dívčí hra "NA BABU". Zaujala kluky i holky a už se trénuje  a soutěží.


 

Jarní prázdniny v NZDM Bota


Jsou tady jarní prázdniny a společně s nimi začala olympiáda v Koreji. Abychom zůstali IN, i část našeho programu byla věnována této události. Vyzkoušeli jsme si soutěže v "netradičních" disciplínách, sledovali jsme televizní přenosy ze sportovišť a fandili našim sportovcům. Nejenom to, společně jsme si vařili, vyšli na procházku, vyráběli medaile ...

               

Superstar NZDM Bota - 30. leden 

 

Poslední den školy jsme přinesli do klubu vysvědčení a za dobré známky dostali sladkou odměnu. A opět jsme mohli soutěži o Superstar NZDM Bota, což nás baví - dokonce víc chlapce, než děvčata.

 

                
Soutěže a hry v klubu  - 24. leden 

 

 

Zima je obrovská a nedá se chodit venku, takže si musíme vybírat aktivity, které se dají dělat i uvnitř. Objevili jsme úžasnou hru - skákání přes gumu a baví nás to. ještě, že pod námi už nikdo není, pouze náš šatník a kotelna ...


 

Světový den hygieny rukou -  19. leden

Uživatele NZDM Bota si připomněli Světový den hygieny rukou s úsměvem a humorem.Vyzkoušeli prevenci před nemocemi, která začíná mytím rukou, shlédli film o bacilech a zatancovali si společně se sestřičkami z nemocnice ...


© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem