Co děláme » NZDM Bota » Akce uskutečněné v roce 2014

 

Vánoční večeře - 18. 12. 2014

Ve čtvrtek 18. prosince proběhla v našem klubu dlouho očekávaná vánoční večeře.

Všestranní zaměstnanci NZDM se na pár hodin proměnili v kuchaře a vykouzlili výborné kuřecí řízky s bramborovou kaší. Nezapomněli ani na krásnou výzdobu stolu a koledy. Na báječné večeři si pochutnalo celkem patnáct dětí. Všechny děti byly velmi slušné a dokázaly si naplno vychutnat vánoční atmosféru.

Před začátkem večeře zazněl malý přípitek a poté se už jen hodovalo. Začali jsme řízkem s kaší, pokračovali jsme cukrovím, čokoládou a zakončili to slanými brambůrkami.

Po večeři jsme si všichni rozdali dárky. Zřejmě jsme byli na naše děti velmi hodní, protože jsme dostali krásné vlastnoručně vyrobené dárečky, za které moc děkujeme. Poté se děti s plnými bříšky odebraly k mikrofónu a společně jsme si naposledy v tomto roce zazpívali.

Všem děkujeme za účast a těšíme se zase naviděnou v Novém roce.

Vánoční arte tvoření - 15. 12. 2014


Těsně před Vánocemi si mohly děti  vyrobit vánoční květináče a postavit do nich malý stromeček, nebo nazdobenou chvojku. Zájemců o výrobu bylo sice jenom několik, ale jejich výrobky byly moc vydařené a určitě s nimi doma ozdobí vánoční stůl a přivodí slavnostní vánoční náladu.


 


Vánoční pečení a soutěž o jídle - 11. 12. 2014

 

Ve čtvrtek 11. prosince se děcka z klubu konečně dočkaly. Začalo dlouho očekáváné vánoční pečení. Pracovnice Klára přinesla svoje recepty a s chutí se s dětmi pustily do práce. Šlo jim to od ruky.


Později na program vánočního cukroví navázala vzdělávací soutěž, jak jinak než o jídle - Víte co jíte? Děti měly za úkol se zavázanými očami uhádnout dle chuti, vůně, hmatu, o co se jedná. Bylo to moc zajímavé a pro některé i hodně obohacující.


Mikulášská besídka - 4. 12. 2014

 


Ve čtvrtek k nám do klubu opět zavítal Mikuláš se svou hvězdnou družinou. Přivedl anděla a 2 čerty, které si skutečně nezadali s těmi pravými pekelnými.

Podívat se na ně přišlo hodně dětí, které zvědavě očekávaly, zda se jim ujde sladká odměna, nebo syrová brambora. 
 

Hallowen party - 3. 11. 2014

 

V pondělí 3.listopadu jsme se sešli v klubu a zahájili přípravy na letošní Hallowenskou párty.Zaměstnanci  nás přivítali v kostýmech a tak jsme se do nich převlékli i my. Následovalo zábavné líčení a malování tváří, abychom byli co nejstrašidelnější.

Pak se v kuchyni začala výrobět strašidelná pizza a další chutné laskominky. Každý si nazdobil a připravil pizzu podle vlastní fantazie a čup s tím do trouby.

Co se upeklo, to se i snědlo a pak už začala ve společenské místnosti veselá diskotéka. Venku se zvečeřilo a tak rej strašidel zahalil náš Klub. Bylo to hodně vydařené.
 

Provoz v nových prostorách již zahájen - 22. 10. 2014


Oznamujeme, že do nových prostor Jungmannova 670 vstupujeme zároveň i se staronovým názvem Nízkoprahový Klub Bota.

Provoz bude ve stejnou otevírací dobu, jako tomu bylo dosud 12.00 - 20.00 (pondělí - čtvrtek).

Klub Bota je umístěn hned v 1.patře domu, původně jsme byli ve 3.patře.


Novinky:  nová pracovnice Klára 

                 velký fotbálek, kulečník, promítací sál, počítačová učebna s připojením na internet

                 cvičná kuchyně

                 šicí dílna

                 mnoho nových aktivitStěhování do prostor Jungmannova se blíží

 

 

Prostory v objektu Jungmannova 670, konkrétně v 1.patře, kde budeme mít nový a větší klub jsou již konečně zrekonstruovány. Jsou také naplněny nábytkem a po nezbytných technických a administrativních úkonech se budeme konečně stěhovat z Havlíčkovky.

Provoz klubu nebude během stěhování přerušen, všichni uživatelé můžou také pomoct a přiložit ruce k dílu.
 Začala škola - změna provozní doby NZDM - 1. září 2014

 

 

         Zase začala škola - otevírací doba klubu

                        od pondělí do čtvrtka 
                    mladší klub  12.00 - 17.00 hod.
                    starší klub    16.00 - 20.00 hod.  

Příměstský tábor  14. - 17. červenec 2014   

 


V týdnu od pondělí 14.  do čtvrtka 17. července jsme uskutečnili příměstský tábor. Bylo hezké počasí a tak se veškeré aktivity mohly realizovat venku. Zde je krátké přiblížení celé akce.

V pondělí 14. července se sešli uživatelé a pracovníci klubu na hřišti pod gymnáziem. Na "plácek" rozkreslili křídou herní plán hry "Člověče nezlob se!", pomalovali se barvičkami jako figurky a začali hrát. Bylo to veselé a hravé, všem se to líbilo.

V úterý 15. července se uživatelé a pracovníci klubu setkali na náměstí u kašny a společně
vyrazili na pěší výlet do "starých" Vědomic. Bylo nádherně, teplo a tak si všichni po "náročné
túře" vlezli do Labe a schlazovali se. V těchto míste je málo vody a tak  nehrozilo žádné
nebezpečí, že nám někdo uplave po Labi do Německa .... Na připraveném ohni si pak místo
oběda opekli špekáčky a posedeli u kytary. 
Ve středu 16. července se konala poznávací hra o Roudnici n.L. Opět byl sraz u kašny na náměstí. Na  děti zde čekali zaměstnanci v převlečení - za indiána, čarodejnici a kovboja. Pak se každý rozešel na své stanoviště, kam postupně přicházeli děti a odpovídali na otázky o Roudnici n.L. Po absolvování všech stanovišť se celá skupina ještě přesunula na nábřeží k Labi, kde probíhali další hry a soutěže.
V poslední den příměstského tábora - čtvrtek 17.července se všichni sešli v parku nad gymnáziem, kde se odehrál velký sportovní pětiboj. Soužilo se v následovních disciplínách: dřepování na čas, přeskoky švihadla na čas, běh na 50 m, házení fotbalovým míčem na čas a vědomostní test s 10 záludnými otázkami. Pak se ještě hrála tleskací hra a následovalo velké vyhodnocení.

Vyhrála Zlatka, na 2.místě se umístila Rebeka a 3.byl Lukášek. Ani ostatní nezůstali bez ceny, všichni si alespoň smlsli na sladké odměně.


Zahájení prázdnin a prázdninového provozu NZDM - 30. červen 2014

 

 

  

         Začali prázdniny a klub je otevřen pro všechny zájemce

                                 ve věku 6 - 26 let  

  
            od pondělí do čtvrtka  ... 9.00 - 17.00 hod.


Stáž kolegů z FCH Kralupy v NZDM - 18. a 20. června 2014


Ve dnech 18. a 20. června u nás v klubu pobývali na stáži kolegové z nízkoprahového klubu, který působí při Farní charitě Kralupy n.Vltavou. Přišli se k nám podívat a nasbírat zkušenosti z práce s romskými dětmi a mládeží.  Zapojili se nejenom do práce s dětmi, ale také nahlédli do zákulisí "nudného" papírování.

Moc se jim u nás líbilo a příště pojedou zase naši zaměstnanci k nim.


Návštěva žáků z Praktické školy  - 17. červen 2014


 

Dne 17. června  k nám na návštěvu do klubu Bota zavítala paní učitelka Jaborová s žáky Praktické školy, v rámci hodiny občanské nauky.  Děti si prohlédly prostory klubu a zahrály si se zaměstnanci stolní fotbal. Mnozí k nám už chodí pravidelně, ale někteří z nich byly u nás poprvé a vypadá, že ne naposled.


 
Den dětí - 10. červen 2014


V úterý 10. června jsme konečně mohli uspořádat velké soutěžní odpoledne ke Dni dětí.

 


S přípravou aktivit vydatně pomohli zaměstnancům i uživatelé ze staršího klubu. Děcka si mohla vyzkoušet známé i neznámé hry a soutěže a na konci získat sladkou i věcnou odměnu.

Akce se opět vyvedla a také počasí nám tentokrát přálo a bylo hezky.Návštěva studentů z Pittsburku - 29. květen 2014

 


Ve čtvrtek 29. května k nám zavítala na krátkou návštěvu skupinka českých a amerických studentů se svými pedagogy. Mladé lidi zajímalo, jak pracujeme s dětmi, mládeží z romské komunity.

 

Nejdříve si prohlédli prostory Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bota, vyslechli poutavé povídání sociální pracovnice o naší práci a následně vedli živou diskusi se zaměstnanci a dětmi, kteří v tom čase byli v klubu. S nadšením shlédli vystoupení tanečnic romského souboru Benga čhaja a ochutnali speciality romské kuchyně, které připravily naše pracovnice. 
Vzdělávací workshop ve Fojtovicích - 2. - 4. květen 2014


Uživatelé ze staršího klubu vyjeli společně se zaměstnanci klubu na dlouho očekávanou víkendovku do Fojtovic u Krupky, kde se uskutečnil vzdělávací workshop

Martin Růžička - lektor z Litoměřic se ve svých přednáškách zaměřil na sekundární prevenci mladých před početím s dopadem na trh práce. Diskutovalo se i o možnostech zíksání zaměstnání v Ústeckém kraji, se kterou má cílová skupina velké problémy.


Kromě přednášek p.Růžičky se na workshopu také soutěžilo - hra Riskuj zaměřena mj. na finanční a dluhové poradenství, hráli se hry a spoznávalo se okolí Krupky. Uživatelé se také museli vzájemně o sebe postarat - pomoct s přípravou jídla, s úklidem a snažit se o příjemné a zajímavé prožití celé akce.
Přespání v klubu - 28. březen 2014

 


Uživatelé z mladšího klubu se opět zúčastnili oblíbeného přespání v klubu. Během akce si společně s pracovníky připravili večeři - křupkavou pizzu dle vlastního receptu a něco dobrého k snídani.

 

Než se setmělo, zahráli si ještě na plácku fotbal a pak se vrátili dovnitř. Zde se chystala večeře a noční program - hudba, filmové projekce a další překvapení.

Akce se moc vydařila a zopakuje se v blízké době i pro starší.

Jarní prázdniny - 24. - 28. únor 2014

 

Letošní jarní prázdniny přilákali do klubu množství návštěvníků. Někteří se přišli jenom kouknout, co se u nás děje, další se zdrželi a zapojili se do programu. Během týdně se soutěžilo, vařilo, chodilo se venku, dívky tancovali, zpívali, prostě to v klubu vřelo.
Pracovní pohovory - 20. únor 2014Pracovníci z klubu sehráli 2 modelové situace, jak má a nemá vypadat pracovní pohovor. Následně živě diskutovali se staršími klienty nad oběma rozhovory.


Psaní životopisu - 19. únor 2014Uživatelé staršího klubu si měli možnost vyzkoušet napsat životopis.

Na příkladu fiktivního životopisu dospělého uchazeče o pracovní místo se pokusili napsat svůj vlastní. Byla to pro ně zajímavá zkušenost, neboť mnozí z nich ještě chodí do školy a žádné profesní zkušenosti  nemají.

Beseda o pohlavních a přenosných nemocích - 30. leden 2014

 V klubu se opět mluvilo o nemocech, které číhají především na mladé lidi a o jejich následcích.Odměnění klienta NZDM - 29. leden 2014Klient NZDM Lukáš dostal od charity zachovalé jízdní kolo, které nám věnovala sympatická dárkyně pro někoho, kdo by ho mohl využít. Klient NZDM byl vybrán pracovníky klubu, jelikož si tuto odměnu zaslouží.Zimní radovánky na sněhu - 27. leden 2014


Několik málo dnů, když byl v letošní zimě  v Roudnici sníh, si děcka z klubu pořádně užily.

Arte vytváření s Dominikem - 16. leden 2014Během ledna byl u nás na praxi Dominik, student pedagogické školy, se kterým se děti velmi dobře znají. byl úžasnou posilou celého kolektivu a rád s dětmi z mladšího klubu tvořit různé výrobky. Vytvářeli např. Kofoláčky a náramně je to bavilo.


© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem