Co děláme » NZDM Bota » Řekly děti a mládež z klubu ...

Zde jsou názory a hodnocení dětí, které navštěvují nízkoprahové zařízení farní charity ...

 

Jednou mi brácha řekl, že sem chodí do klubu. Chtěla jsem taky ale byla jsem ještě malá.Líbí se mi tady , tancuji v taneční skupině Benga čhaja a tancujeme romské a indické tance.Chodím sem protože, si tu můžu napsat domácí úkoly a doučuju se tu. Můžu tu bejt na počítačích a hrát hry . Ještě tu děláme keramiku a vaříme a hrajeme hry a malujeme si tu.

Natálka 8 let

 
 
 

Chodím do klubu už od malinka, nejdříve jsem chodila do předškolního klubu  v charitě a teď už chodím do klubu se svojí sestrou Zlatkou. Líbí se mi tu, protože si píšu úkoly a doučuju si tu český jazyk. Vyrábíme keramiku a  maluju si tu. Taky chodím do taneční skupiny Benga čhaja , tancujeme romské a indické tance . Moc se mi tu líbí .

Mája 9 let

 
 
 

Chodím do klubu od malička, začala jsem už v předškolním klubu  na Masaryčce. Ráda chodím do klubu Bota, protože můžu být na počítači a tancuju v souboru tanečním Benga čhaja. Chodíme na výlety, vaříme, děláme keramiku a hrajeme hry a soutěžíme o ceny a kreslíme. Ráda chodím do klubu, protože tu mám spoustu kamarádů a kamarádek.

Zlatka 11 let

 
 

Do klubu chodím od svých 4 let, nejdříve jsem chodila do předškolního klubu a potom do klubu . Klub byl ještě v zeleném domečku v Havlíčkově ulici. Potom jsme se po povodních stěhovaly na Masaryčku, kde jsem také bydlela. Dnes jsme v Jungmanovce, chodím jsem ráda, protože se tu doučuji se sociální pracovnicí a také můžu být na počítačích. Tancuji v tanečním souboru   Benga čhaja. Zúčastňuji se různých aktivit, které v klubu jsou, (např: hry, soutěže, vaření, keramika, filmový klub , výlety, přednášky a jiné).V klubu se mi líbí a jsem ráda že, tu takový klub pro mládež je.

Monika 16 let

 
 

Do zeleného domečku jsem se dostala díky Evženovi a Irence. Jednoho dne mi o klubu vyprávěli a já jsem projevila dost velký zájem na to, aby mě tam hned druhý den zavedli. Byla jsem v klubu seznámena   se všemi různými aktivitami, které klub nabízel. Např: keramika, tancování, malování apod.. O pár let později jsme společně se 2 sestřenicemi založily pěvecké tiro Proměny. Zůčastnily jsme se mnoha festivalů a soutěží, kde jsme získaly i mnoho cenná ocenění a trofejí. Do dnes klub ráda navštěvuji, i když to není tak pravidelné, jako kdysi v 10 letech. Dnes mi je už 19 let, a proto mě tíží jiné věci, jak je střední škola a přijímačky na vysokou školu. Doufám , že klub budu navštěvovat do té doby , dokud to bude možné. Také doufám , až se stanu maminkou, budou klub navštěvovat i moje děti. Strávila jsem tu velikou část svého života a mám na klub krásné vzpomínky.

Lucie 20 let

 
 
 

Než jsem začla chodit do klubu chodila jsem do předškolního klubu. V malým klubu jsem chodila na taneční soubor Bega Čhaja, pravidelně jsem se souborem vystupovala. Díky klubu jsem mohla jezdit na tábory a na různý výlety třeba do ZOO a taky na Kanáry k moři, to bylo supr. Taky mě hodně bavilo vaření dost jsem se tu naučila. Klub je v pohodě, chodim sem ráda ale bydlim uz jinde ale nekdy prijedu i s malou cerou. Az sem uz nebudu moct chodit bude urcite chodit moje holka a moje přání je aby také tancovala v souboru Benga Čhaja.

Julie 19 let

 
© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem