O nás » Stalo se v roce 2017 » Národní potravinová sbírka 2017                       Národní potravinová sbírka 2017

 

 

Národní potravinová sbírka se už dostála do povědomí široké veřejnosti. V letošním roce se uskutečnil již  5. ročník.  

 

Proběhla v sobotu  11. listopadu 2017 od 8:00 do 20:00 hod ve vybraných prodejnách řetězců Tesco, Globus, Albert, Kaufland, Makro, dm drogerie markt a Penny Market v České republice. Sbírku organizuje Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou Federací potravinových bank a Armádou spásy, Nadějí a Charitou ČR v rámci projektu Potraviny pomáhají.

Tyto organizace se snaží prostřednictvím akce a médií, již delší dobu upozorňovat veřejnost na stále se zvyšující společenský problém, kdy na jedné straně část občanů žije v chudobě a trpí nedostatkem jídla a druhá skupina jím plýtvá.

V loňském roce lidé za jeden den darovali 312 tuny potravin a 4,6 tun drogerie. Letos podle předběžných výsledků  to bylo už 370,4 tun jídla 41,5 tun drogerie.

Díky štědrosti tisíců nakupujících ve všech krajích se v období před Vánocemi dostanou k lidem bez prostředků potraviny, které by si jinak nemohli dovolit koupit. Letošní ročník opět potvrdil, že lidé a firmy v Česku nejsou lhostejní k problémům společnosti a mají chuť je řešit a pomáhat.

V Roudnici n.L. byla možnost se do sbírky zapojit - v supermarketu TESCO, Penny marketu na sídlišti a Bille. V době od 8.00 do 20.00 hod. lidé nakoupili a darovali celkem 1 540 kg – z toho 1 407 kg potravin a 133 kg drogerie – vybírala Farní charita (TESCO), Naděje (Penny market) a Romano Jasnica (Billa).
Farní charita Roudnice nad Labem
se svými dobrovolníky z řad zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků a farníků měla své stanoviště v supermarketu TESCO. Zde se jim podařilo získat celkem 639 kg zboží - 587 kg potravin a 52 kg drogerie.


Darované potraviny
bude charita rozdělovat matkám s dětmi v azylovém domě, ale i dalším rodinám či jednotlivcům z Roudnice a okolí, kteří to budou potřebovat.Chceme Vám všem z celého srdce poděkovat za štědrost a ochotu.

 Podrobné informace o průběhu a výsledcích sbírky naleznete na webových stránkách           www.potravinypomahaji.cz

  


 

© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem