O nás » Stalo se v roce 2017 » Sociální majáles


                          SOCIÁLNÍ MAJÁLES                                                                          

Ve čtvrtek 18. května se na Karlově náměstí v Roudnici n.L. uskutečnil celodenní zážitkový program pro rodiny s dětmi, který připravily společně s městem Roudnice n.L. a Agenturou pro sociální začleňování neziskové organizace poskytující sociální služby Prevence na Podřipsku, mezi které patří i Farní charita Roudnice n.L.

Akce s názvem Sociální majáles umožnila veřejnosti poznat a zažít "neviditelné" sociální služby na vlastní kůži. Pro návštěvníky  byl během celého dne připraven zajímavý kulturní program, který zajistili DDM Trend, Naděje a Farní charita Roudnice n.L. Akci moderoval Jan Horák z Ekocentra Zvonice, který několikrát mluvil s organizátory akce a dal jim slovo, aby se veřejnosti sami představili.
Na pódiu se střídali taneční i hudební vystoupení, prezentovaly se jednotlivé organizace. Naše charita zařadila do programu vystoupení malých i velkých tanečníků ze souboru Somnakune čerhaja, na které se přišlo podívat hodně lidí.

Pro děti a mládež byla připravena zajímavá soutěžní hra, která zaujala a pobavila. Za splnění jednotlivých úkolů si pak všichni odnesli fotografii z fotokoutku a sladkou odměnu od sponzorů.

Farní charita Roudnice nad Labem měla na náměstí  2 stánky s prezentací služeb prevence (SAS, AD, NZDM)  a zároveň se stanovišti soutěžní hry. V jednom stánku byly pracovnice služby SAS pro rodiny a zajišťovaly aktivitu - hod na cíl.  
Na druhém stánku pracovnice NZDM Bota zajišťovaly aktivitu - výroba pampelišek z krepového papíru. Intenzivně se věnovaly nejenom dětem, ale i ostatním, kteří se zajímali o naší práci.
Cílem Sociálního majálesu bylo nejenom přestavit zajímavou formou sociální služby občanům města, ale také z rozhovorů s lidmi získat zpětnou vazbu, jak jsou o nabídce sociálních služeb informováni, případně jak jsou spokojeni s jejich úrovní. Akce se podle organizátorů vydařila a splnila svůj účel.
Farní charita Roudnice n.L., Naděje, Oblastní spolek ČČK (K-centrum), Centrum D8, DDM Trend, Centrum Hláska, Ekocentrum Zvonice a Sociální odbor Městského úřadu v Roudnici n.L. dali o sobě poprvé společně vědět a díky pozitivním ohlasům se určitě podobná akce zase za rok zopakuje. 

 

 

                                   

                                                        

 

                                                         

 

                                                   

© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem