O nás » Stalo se v roce 2017 » Potravinová a materiální pomoc II.
Charita poskytuje potravinovou pomoc chudým

Fond evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD)
                                             


                                                           

                                  Výdej pomoci opět obnoven!S platností od středy 8. listopadu 2017 je opět možné požádat  v sídle FCH Roudnice nad Labem o potravinovou a materiální pomoc.

              

                   Distribuce pomoci v říjnu 2017 dočasně zastavena !

 Z důvodu zpoždění dodávek potravin a další materiální pomoci do centrálního skladu ADCH Praha a následně i  k nám - přímým distributorům pomoci,  je výdej dočasně zastaven.


          Obnovení výdeje  pro potřebné předpokládáme začátkem listopadu 2017.


Roudnická charita poskytuje potravinovou a materiální  pomoc chudým


Farní charita Roudnice nad Labem se opět zapojila do další fáze projektu FEAD - POMPO II, díky kterému potřební chudí lidé  na Podřipsku dostávají zdarma potraviny, drogerii, textilní výrobky a domácí potřeby na vybavení domácnosti.

Tato pomoc se realizuje prostřednictvím  programu Ministerstva práce a sociálních věcí financovanému z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD), Operačního programu potravinové a materiální pomoci.  Po celé ČR  ji distribuují Charitní organizace a další neziskové organizace.

Počet lidí v Česku žijící pod hranicí chudoby bohužel roste. Zhruba sto tisíc osob se potýká s chudobou, žijí po ubytovnách nebo i na ulici. Další statisíce přežívají od výplaty k výplatě, stačí nečekaný výdaj a propadnou se do zadlužení, z něhož pro ně není snadná cesta ven. Není příjemné si to přiznat, ale mnoho lidí v naší zemi má problém koupit si i to základní – jídlo.

Potravinová a materiální pomoc má za cíl zmírňovat extrémní formy chudoby. Je určena nejchudším, kteří  obdrží trvanlivé potraviny, drogerie, textilní výrobky a základní domácí potřeby na vybavení domácnosti pro sebe, či svoji rodinu.

K dispozici jsou masové a zeleninové konzervy, rýže, těstoviny, luštěniny, sušené mléko, olej, mouka, čaj. Součástí drogistických výrobků jsou základní hygienické potřeby: mýdlo, šampón, sprchovací gel, prášek na praní, potřeby na holení, čistící a desinfekční prostředky. Přímo pro děti jsou určeny dětské piškoty, ovocné přesnídávky, mléčná dětská strava, dětské příkrmy, dětská kosmetika a plenky. Pro osoby bez domova, nebo nízkopřijmové osoby je navíc směřována nabídka textilních výrobků a na podporu rodin, které potřebují vybavit svoji domácnost základní domácí  potřeby. 

Spolu s materiální pomocí nabízí charitní organizace sociálně potřebným i pomoc v podobě  poradenství a dalších doprovodných opatření.

Farní charita Roudnice n.L. vydává pomoc v pondělí a ve středu, v mimořádných případech i mimo tyto dny v charitním šatníku - Jungmannova 670 - přízemí vpravo v době od 9.00 do 15.00 hod.

Každý potřebný se musí dopředu prokázat doporučením od Úřadu práce, případně Sociálního odboru Městského úřadu v Roudnici n.L. a vyzvednout si "výdejní poukázku" v Riegově ul.652 - v pondělí a středu mezi 9.00 - 11.00 případně 13.00 - 15.00 hod.

 

© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem