Dárci, sbírky, spolupracující organizace » Postní almužna » Postní almužna 2022


Postní almužna 2022


V postní době, která letos začala Popeleční středou 2. března a skončí Velikonoční nedělí 17. dubna, se navracíme k starobylé tradici – postní almužně.

Připojit se k ní může každý, nejen věřící lidé. Již mnoho let tato sbírka pomáhá lidem v Anglii, Belgii, Německu, Rakousku a v Polsku. Své kořeny zapustila i v České republice - letos se bude konat již po čtrnácté.

Charita Roudnice nad Labem se společně s Římskokatolickou farností Roudnice nad Labem opět zapojuje do sbírky.

V minulém roce se v postních kasičkách nashromáždilo 10 500 Kč. Výtěžek byl předán rodině, které almužna pomohla v „covidové“ době překonat existenční problémy.

Princip postní almužny je jednoduchý: peníze za požitky, které si během postního období odřeknete, vkládáte do papírové pokladničky, tzv. postničky. Dáváte tam částky ve výši ceny požitku. Dobrovolně se zříkáte něčeho, co byste si mohli dopřát, ale co nutně k životu nepotřebujete a pomáháte tak druhým, kteří pomoc potřebují.

Obojí slouží především k duchovnímu růstu každého, kdo si dokáže něco odříci a podělí se o to s někým druhým.

Pokud se rozhodnete zapojit do Postní almužny, papírovou postničku si můžete vyzvednout na Charitě v Riegrově 652 v Roudnici nebo v kostele. A po Velikonocích jí pak zde můžete zase odevzdat.
© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem