Co děláme » SAS pro rodiny s dětmi "Pod střechou" » Akce uskutečněné v roce 2012

S platností od 1. 7. 2012 se služba transformovala. Převážná část práce se přesunula do individuální roviny, na práci s rodinami v terénu.

Předškolní klub pro děti a jejich maminky je otevřen 2x v týdnu a je vyhrazen pro aktivity dětí (úterý) a maminek s dětmi (středa).

 


Kouzelnická šou v MŠ Sluníčko - 26. červen 2012


V úterý 26. 6. jsme opět navštívili MŠ Sluníčko. Tentokrát nás pozvali na kouzelnickou show plnou triků. Děti se pořádně zabavily a byly mile očarovány.  Domů si odnesly mnoho zážitků a veselé barevné balonky ve tvaru zvířátek.

Na tuto šou určitě dlouho nezapomenou, zaujala je víc, než cokoliv jiného...
Lekce vaření - 14. červen 2012Ve čtvrtek 14.6. jsme opět připravili další lekci vaření (pečení), určené hlavně maminkám našich dětí. Z našemu velkému zklamání se opět žádná z nich nezapojila, neboť měly "neodkladné vyřizování". 

A tak se do připravené aktivity pustila pracovnice Lucka s dětmi. Tentokrát byla na programu buchta  „Zebra“ . Nejdříve si společně připravily suroviny a pak se s chutí pustily do přípravy těsta. Děti ochotně pomáhaly se vším, co bylo potřeba, dokonce na závěr i uklízely a vymýšlely, co chutného by  si mohly připravit příště.

Když přišel čas stolování, všechny se tiše posadily a pozornost věnovaly pouze sladké mňamce, kterou jim pani Lucka rozdělila na talířky. Bylo to tak dobré, že netrvalo dlouho a pekáček byl úplně prázdný ... 
Oslavy Dne dětí - 1. červen 2012V pátek 1.6. jsme v klubu uspořádali oslavu Dne dětí.  Chystali jsme soutěže a hry venku, ale počasí nám nepřálo. Pršelo celou noc a taky přes den, takže bylo nutné využít mokrou variantu. Tentokrát byla akce společná pro všechny děti - malé i velké, školní i předškolní a navíc byly pozvány i maminky s dětmi z azylového domu.

Zvolili jsme prostorově "jednodušší atrakce" jako lov rybiček, držení láhve, házení na terč, malování naslepo, skok přes švihadlo, lžíce s míčkem, hod do plechovek apod. Děti s nadšením plnily úkoly a nakonec si sami mohly vybrat odměnu - plyšového medvídka, autíčko nebo robota.

Akce se vydařila a děti na budou určitě dlouho vzpomínat.
Vodnická pohádka v galerii - 30. květen 2012


Ve středu 30. 5. se děti a některé maminky zúčastnily velice pěkného divadelního představení, které se odehrálo v prostorách Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem. Zařadily se mezi ostatní děti z místních školek a škol, které se taky přišly podívat.

„Vodnická pohádka“ přítomné diváky úplně pohltila. Děti pozorně sledovaly děj a aktivně se zapojovaly. Ty menší se trochu bály čerta, ale pak se s ním zkamarádily. Cestou zpět do předškolního klubu jsme si o pohádce stále vyprávěli.


Besídka ke Dni matek - 23. květen 2012Ve středu 23. 5. se konečně uskutečnila dlouho připravovaná besídka pro všechny maminky a babičky, dětí z nízkoprahového klubu, předškolního klubu a azylového domu k jejich svátku. Všechny děti se na ni pečlivě připravily.

Nejmenší děti z předškolního klubu se naučily básničky, zazpívaly písničky a zatančily pěkný taneček. Pak svým maminkám rozdaly dárečky, které spolu s pani učitelkami v klubu vyrobily. Občas je chytla tréma a zapomněly na text, ale to vůbec nikomu nevadilo. Příště to určitě bude lepší.

Byla to moc pěkná akce a určitě budou všichni dlouho vzpomínat. 

Divadélko ve školce - 24. 4. 2012V úterý 24. dubna jsme se zúčastnili divadelního představení „O Červené Karkulce“ v MŠ Sluníčko. Pět dětí  tiše sledovalo pohádku a když bylo potřeba, zapojily se aktivně i do samotného děje. Úplně splynuly s ostatními školkovými dětmi. Odcházely plny dojmů a zážitků.

  

Korálkové dopoledne pro maminky - 29. 3. 2012Ve čtvrtek  29. března proběhla v prostorách předškolního klubu akce pro maminky - společné dopoledne s výrobou šperků.

Na akci nejdříve byla pouze jedna maminka, ale později se přidaly i další. Dvě maminky jsou obyvatelky AD a jejich děti navštěvují předškolní klub. Vyráběly s pomocí sociální pracovnice náušnice, náramky či korále na krk. Poté se k nám přidaly také jejich malé děti, které chtěly s navlékáním korálků pomoci. Myslím, že takto strávené dopoledne se maminkám líbilo a byly nadšené, když si své výrobky mohly odnést domů.

Již se připravujeme na další setkání a doufáme, že bude i hojnější účast.

 
Do školky za zvířátkami - 28. 3. 2012


Ve středu 28. března 2012 jsme opět s dětmi navštívili MŠ Sluníčko v Roudnici nad Labem.

Tentokrát jsme se přišli podívat na domácí zvířátka, která privedli na školní zahradu.
Zvířátko, se kterým se zde děti potkaly, byl malý, 3,5 měsíce starý kozlík Budulínek. Děti se s ním mohly vyfotit a pomazlit. Poté si poslechly vyprávění o tom, co kozel jí, na čem spí a další zajímavosti z jeho života.

Původně se děti měly setkat s malým prasátkem, ale z kozlíka měly taky velkou radost. Již nyní se těšíme na další pozvání na zajímavou akci konanou v MŠ Sluníčko.


 
Velikonoční výstava v knihovně - 22. 3. 2012


Ve čtvrtek  22. března  2012 jsme se s dětmi vydali na návštěvu do knihovny, kde probíhala tradiční velikonoční výstava.

K vidění zde byly výrobky s velikonoční tématikou:  kraslice zdobené různými technikami, pletené košíky, zdobené perníčky a výrobky z keramiky.

Děti měly možnost ochutnat tradiční velikonoční pokrmy jako byl beránek, nádivka a další dobroty. Tento stůl byl u dětí nejoblíbenejší a vracely se k němu i několikrát.

Doufejme, že v příštím roce bude možnost výstavu znovu navštívit a nechat se inspirovat  krásnými velikonočními dekoracemi.

Divadelní představení o Broučkovi - 20. 3. 2012


V úterý 20. března jsme s dětmi a 2 maminkami navštívily divadelní představení ,,O broučkovi“, které se konalo v místní Mateřské škole Sluníčko. Představení bylo pro děti velice zajímavé, protože se také mohly částečně zapojit do děje a komunikovat s účinkujícími. Navíc loutky byly velice hezky provedené, což ještě více přispělo k pěknému zážitku.

Dětem se divadlo moc líbilo a již teď se těšíme na další příležitost, se ho znovu zúčastnit.
V měsíci březnu jsme zahájili spolupráci s Mateřskou školkou  Sluníčko. Domluvili jsme se na možnosti návštěv akcí, které se v jejich  zařízení pro děti pořádají. Budeme zde chodit s našimi děti a jejich  rodiči.

 

Přednáška psycholožky  - 29. 2. 2012


 


Ve středu 29. 2.  proběhla v prostorách předškolního klubu přednáška psycholožky PhDr. Ireny Lesové na téma ,,Výchovné možnosti rodičů ve vztahu k regulačním poruchám dětí “

Přednášky se zúčastnily matky z azylového domu, ale i matky, se kterými pracujeme v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. 

Během přednášky maminky s paní psycholožkou probíraly výchovné možnosti u dětí s hyperaktivitou, Aspergerovým syndromem a dalšími poruchami pozornosti. Bylo to moc zajímavé a pro většinu matek určitě velmi přínosné.


 
 

 

Maškarní karneval - 29. 2. 2012


 

Ve středu 29. 2. proběhl v prostorách předškolního klubu maškarní karneval. Děti se hned po svém příchodu do klubu začaly pečlivě připravovat a oblékat  své kostýmy, masky.

Mezi maskami byl statečný rytíř, usměvavý indián, hladový vlk,  spravedlivý policista, batman, veselí šašci, ale také princezna, cikánská vědma a jiné . Děti si zatančily a zahrály spoustu her. Moc je to bavilo, navíc když byla za maškaru oblečena i "pani učitelka".

Na závěr byly všechny masky oceněny drobným dárkem. Již se těšíme na příští rok a další maškarní ples.


© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem