O nás » Aktuality z farní charity » Národní potravinová sbírka 2018Národní potravinová sbírka 2018

 

Národní potravinová sbírka se již konečně dostala do povědomí široké veřejnosti. V letošním roce se uskutečnil již  6. ročník a zůčastnilo se jí o třetinu víc lidí než v předchozím období.  

 

Proběhla v sobotu  10. listopadu 2018 od 8:00 do 18:00 hod a lidé mohli nakoupit a následně darovat potraviny a drogistické výrobky ve vybraných 693 prodejnách řetězců Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Lidl, Makro, Penny Market, ROSSMANN, Tesco. 

Národní potravinovou sbírku 2018 organizoval BpS - Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, NADĚJÍ, Armádou spásy, Charitou Česká republika za podpory obchodníků. Do sbírky se zapojil také Klub svobodných matek.


Na realizaci sbírky se podílí také řada neziskových organizací a tisíce dobrovolníků. Záštitu nad letošním – již šestým ročníkem - převzal ministr zemědělství Miroslav Toman.


 

 Národní potravinová sbírka letos zajistila ve srovnatelném množství zapojených řetězců a partnerů obdobné množství objemu zboží jako loni s tím, že v letošním roce se vybralo v poměru více drogistického zboží a kvalitnějších potravin.  Vybrané zboží pomůže před Vánoci například v domácnostech matek - samoživitelek a jejich dětí, rodin ve finanční tísni, v azylových domech, či osamělým seniorům.     


                       
     
                  


V Roudnici n.L. se do sbírky zapojili supermarket TESCO, Penny market na sídlišti, drogerie dm markt a ROSSMANN. V době od 8.00 do 18.00 hod. lidé nakoupili a darovali celkem 1 430 kgvybírala Farní charita (TESCO) a Naděje (Penny market)Zboží z drogistických řetězců převzala Potravinová banka Ústeckého kraje.   

  

Farní charita Roudnice nad Labem se svými dobrovolníky z řad zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků byla již tradičně v supermarketu TESCO. Zde se jim podařilo získat celkem 976 kg zboží - 873 kg potravin a 103 kg drogerie. Oproti roku 2017, kdy se vybralo 639 kg, jsme zaznamenali nárůst výtěžku o 35%.
Darované potraviny
bude charita rozdělovat
potřebným maminkám s dětmi v azylovém domě, matkám samoživitelkám a rodinám s dětmi, ale i  seniorům z Roudnice a okolí, se kterými dlouhodobě pracujeme, pomáháme jim a známe jejich zázemí a potřebnost.  

 

Charita z přijatých darů ráda pomůže i jiným osobám, či rodinám, které se ocitnou náhle v tíživé finanční situaci a budou k nám doporučeni pro svoji potřebnost.


 Všem dárcům, kteří přispěli  chceme z celého srdce poděkovat za štědrost a ochotu.


Podrobné informace o průběhu a výsledcích sbírky naleznete na webových stránkách         

https://narodnipotravinovasbirka.cz/ .

© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Farní charitu v Roudnici nad Labem