Dárci, sbírky, spolupracující organizace » Postní almužna » Postní almužna 2021

POSTNÍ ALMUŽNA 2021

V postní době, která začala na Popeleční středu 17. února a skončí na Velikonoční neděli 4. dubna, se navracíme k starobylé tradici – postní almužně.


Již po mnoho let se tato sbírka pořádá v Anglii, Belgii, Německu, Rakousku, dokonce i v Polsku a na Ukrajině. Zabydlela se i v České republice - letos se bude konat již po třinácté.

 

Charita Roudnice nad Labem se společně s Římskokatolickou farností Roudnice nad Labem opět zapojí do sbírky. V předchozím roce 2020 - jste nám v postních kasičkách předali 8 365 Kč. Výtěžek jsme věnovali rodině z farnosti, které almužna pomohla v době největší nouze.

 

Princip postní almužny všichni známe: peníze v hodnotě požitků, kterých si během postní doby odřeknete, ukládáte do papírové pokladničky. Dobrovolně se tedy zříkáte něčeho, co byste si mohli dopřát, ale co nutně k životu nepotřebujete.

V současné postní době pandemické, není mnoho možností, co si můžete odepřít, ale určitě nějaké najdete: omezení kouření, pití alkoholu, piva, vína, konzumaci oblíbených pamlsků,sledování oblíbeného televizních seriálů, používání mobilního telefonu k jinému účelu než telefonování, využívání počítače k jinému "rozptýlení" než k distanční výuce, či práci a další "oblíbené" činností.

Půst pomáhá vládnout duchu nad naším tělem, Odřeknutím obohatíte sami sebe a almužna má smysl, když prospívá druhému, který pomoc potřebuje. pro ty, kterým pomáháme, je to projev naší lásky k bližním.

Svou postní almužnu předáte v kostele po Velikonocích zástupcům charity. Společně s otcem Martinem se rozhodneme, komu „almužnu“ věnujeme.
VÝSLEDEK SBÍRKY A JEJÍ ROZDĚLENÍ


Začátkem května se sbírka uzavřela a z odevzdaných kasiček jsme na charitě sečetli obnos, od farníků a zaměstnanců charity.


Celkem se vybralo 10 500,- Kč. Výtěžek sbírky po vzájemné domluvě s otcem Martinem Brousilem byl věnován rodině s dětmi blízké roudnické farnosti.

Vaše odříkání opět mělo smysl, protože prospělo těm, kteří nyní pomoc velmi potřebují.

© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem