Co děláme » Azylový dům pro matky s dětmi » Příběhy uživatelek azylového domuDo složité životní situace se může dostat každý z nás. Dokumentují to i příběhy obyvatelek azylového domu pro ženy a matky s dětmi (dále AŽ) , které se o svůj životní příběh rozhodly podělit s ostatními ....
       


Následující text není redakčně upraven ...
   

Paní R.
 

Byla jsem v podnájmu, když jsem zjistila, že majitel bytu mě celou dobu obelhával.  Z tohoto důvodu a pár dalších faktorů, jsem se musela z bytu narychlo odstěhovat.  S právě narozenou dcerkou jsem šla na azylový dům pro matky s dětmi, kde naštěstí bylo volné místo.  Za to jsem byla velmi vděčná, protože jsem s ní neměla kam jít.

 

 

Žádám o přidělení městského bytu, ale bohužel zatím bez výsledků.  Ve svém snažení stále pokračuji a pevně doufám, že mi to vyjde, abychom mohly s dcerou žít normální rodinný život.


 

Paní  J.

Spolu s dětmi a s přítelem jsme bydleli na azylu, kde nám byl ukončen pobyt z důvodu vypršení lhůty. Můj přítel ještě k lepšímu, v tu dobu nastupoval do VT. Byla jsem ze všeho zoufalá a nevěděla, co budu dělat.

Našla jsem si kontakt na azylový dům pro matky s dětmi v Roudnici nad Labem a telefonicky si sjednala službu. Měla jsem štěstí, bydlení vyšlo a já s dětmi jsem se stěhovala. Obava z nového bydlení mě přešla ihned po nastěhování. Všude byl pořádek a čisto. Po několika málo dnech jsem se zde cítila, jako bych zde bydlela dlouho. Všichni na mě byli milí a hodní. Pokud jsem v nesnázích, nebo potřebuji poradit, vždy mi pomůžou. Mám ráda aktivity s matkami a úplně nejvíc aktivity s dětmi. To je super. Kdyby nebylo tohoto azylového domu, nevím , kde bych skončila  a jak bych dopadla. 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem