Co děláme » Azylový dům pro matky s dětmi » Popis a foto z azylového domu

 

POPIS A FOTO Z AZYLOVÉHO DOMU.


Azylový dům pro matky s dětmi je umístěn v objektu Domova Sv. Josefa, který se nachází v Riegrově ulici č. p. 652 v Roudnici nad Labem. Dům je ve vlastnictví Charity. Jedná se o 3- podlažní budovu, ve které je v dvou podlažích objektu zajištěno kompletní zázemí pro uživatelky AD.

Kapacita azylového domu je 9 uživatelek a 21 dětí.

 

 Ve 2. patře budovy – v podkroví -  jsou umístěny 4 pokoje, společenská místnost, kuchyň, prádelna, a sociální zařízení. Prostor azylového domu je vytápěn samostatným plynovým kotlem, který je umístěn na chodbě.

Všechny pokoje jsou určeny vždy pro 1 matku a max. 2děti – jsou vybaveny palandou, postýlkou, lůžkovinami, stolem s židlemi, dětskou židličkou, komodou a velkou skříní, umyvadlem a malou lednicí s mrazícím prostorem.


Na patře mají uživatelky k dispozici společnou kuchyň, která je vybavena kuchyňskou linkou s kompletním základním vybavením, elektrický sporák, velký stůl s židlemi a malý stolek pro děti.
Ve společenské místnosti je sedací souprava, obývací stěna s televizí a hifi věží, dětský koutek a kuličkový bazén pro děti. Sociální zařízení je na patře - 2 samostatné WC a velká koupelna s vanou, 2 sprchovými kouty a přebalovacím pultem. V úklidové místnosti, která slouží současně jako prádelna, je umístěna automatická pračka.  
V 1. patře budovy –  je dalších 5 pokojů AD:
2 pokoje jsou určeny pro 1 matku a max. 2 děti, 2 pokoje pro matku a max. 4 děti a pokoj pro matku a jedno dítě, případně samostatnou ženu.

Pokoje jsou vybaveny palandami, lůžkovinami, stolem s židlemi, skříní, kuchyňskou linkou a malou lednicí. Sociální zařízení je společné na chodbě. Na patře je společná kuchyň. K dispozici jsou 2 elektrické sporáky se sklokeramickou deskou a pečící troubou, mikrovlnná trouba a varné konvice. Součástí kuchyně je jídelní kout - velký jídelní stůl a židle. Prát mohou uživatelky v prádelně v přízemí (za dvorkem). Prostory azylového domu v 1. patře jsou vytápěny plynovým kotlem umístěným v suterénu domu.


 


V 1.patře je
kancelář sociální pracovnice a psychologická poradna.


K domu je v 1. patře verandou připojena společenská místnost, která slouží uživatelkám AD a zaměstnancům. Je vybavena sedačkou, stoly, židlemi, TV, videopřehrávačem, knihovnou. Místnost využívají uživatelky k aktivitám, k přijímání návštěv. Jednou měsíčně se v těchto prostorách koná bohoslužba.

Uživatelky mohou využívat posezení na dvorku. Za dvorkem je prádelna vybavená automatickou pračkou a sušičkou, sklad a kočárkárna.


 

přízemí budovy – v pravém křídle je umístěna herna, která je vybavena dětským nábytkem a hračkami pro děti. Nachází se v ní také počítač s připojením na internet, který mohou využívat uživatelky AD a jejich děti.V přízemí jsou kanceláře administrativních pracovníků charity a denní místnost sociálních asistentek azylového domu.


 

 

Ve sklepních prostorách je umístěn sklad, plynová kotelna a archiv. Vstup do objektu je bezbariérový.     

 


 

 
 
 
© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Charitu v Roudnici nad Labem