Co děláme » Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež » Akce uskutečněné v roce 2018

Co se událo v klubu Bota?

 

KHAMORO 2018 - 1. červen


V pátek 1. června jsme se opět po roce zúčastnili mezinárodního hudebního festivalu romské kultury - KHAMORO, které se koná v Praze. Již tradičně jsme se všichni sešli a vyfotili na Václavském náměstí.
Pak jsme se za doprovodu romských kapel vydali průvodem na Staroměstské náměstí.Tentokrát trochu počasí překazilo plány organizátorů. Průvod stihl dorazit na "Staromák" právě ve chvíli, kdy začala ohromná průtrž mračen a všichni se běželi schovat, kam to šlo ...
Odpoledne už bylo opět hezky - vystoupili jsme na pódiu se 4 vystoupeními a pak ještě absolvovali Detský den pro účastníky akce.


 Den dětí v zámeckém parku - 30. květen


Každým rokem se snažíme pro naše uživatele připravit netradiční Den dětí. Letos jsme s nimi zašli do nedalekého zámeckého parku, kde jsme vytvořili několik zajímavých stanovišť s úkoly.

Jedním z nich byl "sladký" strom, kde si každý mohl utrhnout, co mu chutná - pokud to našel a se zavázanými očami zvládl.Bylo krásně, teplo a tak si všichni odpoledne skvěle užili.
 

Sociální majáles - 17. květen

 

 


Ve čtvrtek 17. května se konal již 2. ročník akce Sociální majáles, na které se roudnické neziskové organizace sociálního zaměření prezentují místním školám a veřejnosti. Také v letošním roce jsme se zúčastnili. Naše pracovníci oslovovali školáky a radili jim s jejich problémy ...

Vystoupili jsme i  v rámci kulturního programu. Naši tanečníci ze souboru Somnakune čerhaja se opět předvedli :  romské i moderní tance ukázali malí i velcí.

 

 

Putovní výstava o životě Romů - 18. duben


Do Roudnice dorazila Putovní výstava o životě Romů během 2.světové války a tak jsme se šli na Karlovo náměstí podívat na fotky a další dokumenty.

Týden s dinosaury - 9. - 12. duben


V průběhu celého týdne probíhal v NZDM Bota program tematicky orientován na pravěké dinosaury.

Uživatelé z obou klubů se mohli zapojit do vzdělávacích her, soutěží, vařilo se dinosauří vejce, hledal se dinosauří poklad, vyráběl se úkryt před rozzuřenými dinosaury, malovali se obrázky a sledovali se filmy a dokumenty o těchto pravěkých zvířatech.


Oslava Dne Romů - 5. duben


Členové tanečního souboru Somnakune čerhaja již tradičně přijali pozvání spřáteleného klubu OKM ze Štětí a zúčastnili se oslav Mezinárodního dne Romů. Se svými tanečními kreacemi se představili především mladší členové souboru. Zahanbit se nenechali ani starší - předvedli romské, ale i moderní tance.

Jarní klubový bazárek v NZDM Bota - 28. březen  


Těsně před velikonocemi, jsme opět pro naše uživatele zapojené do celoroční hry s finanční gramotností,uspořádali náš tradiční bazárek, kde si mohli  vyměnit své "klubové úspory" za zajímavé věci. Zájem byl opět veliký - přišli velcí i ti menší.


 

2. Workshop s fotografkou Radkou - 21. březen


Svůj slib dodržela a opět přišla mezi nás - profi fotografka Radka. Probrali jsme produktovou fotografii a ateliérovou fotografií. Paní Radka náme ukázala, jak fotí luxusní portréty. Jako modely jsme se samozřejmě postavili my.

 


Výjezd  na Matějskou pouť do Prahy - 19. březen 


V minulém roce jsme si to vyzkoušeli a tak se letos už jelo s určitými očekáváními, co za novinky
na pražském Výstavišti na Matějské pouti opět uvidíme. Jeli s námi i mladší i starší uživatelé.I přes kruté mrazy jsme si to náležitě užili.
Nakonec se šli všichni ohřát do Mořského světa, kde jsme společně sledovali rybky, žraloka, krokodýla a další mořské "potvory".1. Workshop s fotografkou Radkou - 1. březen


Mladí nadšenci do fotografování - z fotokoroužku LUMA se poprvé potkali s profesionální fotografkou Radkou, která nás navštívila a začala nám předávat část ze svých bohatých zkušeností. Společně jsme ztrávili příjemné odpoledne - nejdříve se naučili něco z teorie  a pak jsme si to zašli vyzkoušet venku s foťáky - exteriérové focení. Výsledky svého úsilí jsme si poté prohlédli s Radkou  a budeme se těšit na další setkání.

 

Venkovní aktivity uvnitř klubu - 25. únor 

 

Zima stále drží, mrzne až praští a nám by se tak chtělo ven. Opět vymýšlíme, co by se mohlo hrát i uvnitř -kromě skákání s gumou, se nám zalíbila dívčí hra "NA BABU". Zaujala kluky i holky a už se trénuje  a soutěží.


 

Jarní prázdniny v NZDM Bota


Jsou tady jarní prázdniny a společně s nimi začala olympiáda v Koreji. Abychom zůstali IN, i část našeho programu byla věnována této události. Vyzkoušeli jsme si soutěže v "netradičních" disciplínách, sledovali jsme televizní přenosy ze sportovišť a fandili našim sportovcům. Nejenom to, společně jsme si vařili, vyšli na procházku, vyráběli medaile ...

               

Superstar NZDM Bota - 30. leden 

 

Poslední den školy jsme přinesli do klubu vysvědčení a za dobré známky dostali sladkou odměnu. A opět jsme mohli soutěži o Superstar NZDM Bota, což nás baví - dokonce víc chlapce, než děvčata.

 

                
Soutěže a hry v klubu  - 24. leden 

 

 

Zima je obrovská a nedá se chodit venku, takže si musíme vybírat aktivity, které se dají dělat i uvnitř. Objevili jsme úžasnou hru - skákání přes gumu a baví nás to. ještě, že pod námi už nikdo není, pouze náš šatník a kotelna ...


 

Světový den hygieny rukou -  19. leden

Uživatele NZDM Bota si připomněli Světový den hygieny rukou s úsměvem a humorem.Vyzkoušeli prevenci před nemocemi, která začíná mytím rukou, shlédli film o bacilech a zatancovali si společně se sestřičkami z nemocnice ...


© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Farní charitu v Roudnici nad Labem