Co děláme » Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež » Akce uskutečněné v roce 2018

Co se událo v klubu Bota?


Putovní výstava o životě Romů - 18. duben


Do Roudnice dorazila Putovní výstava o životě Romů během 2.světové války a tak jsme se šli na Karlovo náměstí podívat na fotky a další dokumenty.

Týden s dinosaury - 9. - 12. duben


V průběhu celého týdne probíhal v NZDM Bota program tematicky orientován na pravěké dinosaury.

Uživatelé z obou klubů se mohli zapojit do vzdělávacích her, soutěží, vařilo se dinosauří vejce, hledal se dinosauří poklad, vyráběl se úkryt před rozzuřenými dinosaury, malovali se obrázky a sledovali se filmy a dokumenty o těchto pravěkých zvířatech.


Oslava Dne Romů - 5. duben


Členové tanečního souboru Somnakune čerhaja již tradičně přijali pozvání spřáteleného klubu OKM ze Štětí a zúčastnili se oslav Mezinárodního dne Romů. Se svými tanečními kreacemi se představili především mladší členové souboru. Zahanbit se nenechali ani starší - předvedli romské, ale i moderní tance.

Jarní klubový bazárek v NZDM Bota - 28. březen  


Těsně před velikonocemi, jsme opět pro naše uživatele zapojené do celoroční hry s finanční gramotností,uspořádali náš tradiční bazárek, kde si mohli  vyměnit své "klubové úspory" za zajímavé věci. Zájem byl opět veliký - přišli velcí i ti menší.


 

2. Workshop s fotografkou Radkou - 21. březen


Svůj slib dodržela a opět přišla mezi nás - profi fotografka Radka. Probrali jsme produktovou fotografii a ateliérovou fotografií. Paní Radka náme ukázala, jak fotí luxusní portréty. Jako modely jsme se samozřejmě postavili my.

 


Výjezd  na Matějskou pouť do Prahy - 19. březen 


V minulém roce jsme si to vyzkoušeli a tak se letos už jelo s určitými očekáváními, co za novinky
na pražském Výstavišti na Matějské pouti opět uvidíme. Jeli s námi i mladší i starší uživatelé.I přes kruté mrazy jsme si to náležitě užili.
Nakonec se šli všichni ohřát do Mořského světa, kde jsme společně sledovali rybky, žraloka, krokodýla a další mořské "potvory".1. Workshop s fotografkou Radkou - 1. březen


Mladí nadšenci do fotografování - z fotokoroužku LUMA se poprvé potkali s profesionální fotografkou Radkou, která nás navštívila a začala nám předávat část ze svých bohatých zkušeností. Společně jsme ztrávili příjemné odpoledne - nejdříve se naučili něco z teorie  a pak jsme si to zašli vyzkoušet venku s foťáky - exteriérové focení. Výsledky svého úsilí jsme si poté prohlédli s Radkou  a budeme se těšit na další setkání.

 

Venkovní aktivity uvnitř klubu - 25. únor 

 

Zima stále drží, mrzne až praští a nám by se tak chtělo ven. Opět vymýšlíme, co by se mohlo hrát i uvnitř -kromě skákání s gumou, se nám zalíbila dívčí hra "NA BABU". Zaujala kluky i holky a už se trénuje  a soutěží.


 

Jarní prázdniny v NZDM Bota


Jsou tady jarní prázdniny a společně s nimi začala olympiáda v Koreji. Abychom zůstali IN, i část našeho programu byla věnována této události. Vyzkoušeli jsme si soutěže v "netradičních" disciplínách, sledovali jsme televizní přenosy ze sportovišť a fandili našim sportovcům. Nejenom to, společně jsme si vařili, vyšli na procházku, vyráběli medaile ...

               

Superstar NZDM Bota - 30. leden 

 

Poslední den školy jsme přinesli do klubu vysvědčení a za dobré známky dostali sladkou odměnu. A opět jsme mohli soutěži o Superstar NZDM Bota, což nás baví - dokonce víc chlapce, než děvčata.

 

                
Soutěže a hry v klubu  - 24. leden 

 

 

Zima je obrovská a nedá se chodit venku, takže si musíme vybírat aktivity, které se dají dělat i uvnitř. Objevili jsme úžasnou hru - skákání přes gumu a baví nás to. ještě, že pod námi už nikdo není, pouze náš šatník a kotelna ...


 

Světový den hygieny rukou -  19. leden

Uživatele NZDM Bota si připomněli Světový den hygieny rukou s úsměvem a humorem.Vyzkoušeli prevenci před nemocemi, která začíná mytím rukou, shlédli film o bacilech a zatancovali si společně se sestřičkami z nemocnice ...


© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Farní charitu v Roudnici nad Labem