Dárci, sbírky, spolupracující organizace » Postní almužna » Postní almužna 2018


                                            

POSTNÍ ALMUŽNA 2018

 

        

V postní době, která začala na Popeleční středu 14. února a skončí na Velikonoční neděli 8. dubna, se navracíme k starobylé tradici – postní almužně.

 

Již mnoho let ji pořádají v Anglii, Belgii, Německu, Rakousku, dokonce i v Polsku a na Ukrajině. Zabydlela se i v České republice - letos se bude konat již podesáté. Farní charita Roudnice nad Labem se společně s Římskokatolickou farností Roudnice nad Labem opět zapojí do této akceV minulém roce sbírka vynesla celkem 4 000 Kč. Výtěžek byl předán lidem, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a díky charitě a i tomuto daru nepřišli o střechu nad hlavou.


Princip postní almužny je velice jednoduchý: peníze za požitky, které si během postního období odřeknete, ukládáte do papírové pokladničky. Odkládáte tam obnos přibližně ve výši ceny požitku, který jste si odřekli. A částka za požitek, který jste si odepřeli, pak pomůže jiným.

 

Je mnoho možností, jak se můžete něčeho příjemného zříci: omezit kouření, pití alkoholu, piva, vína, konzumaci oblíbených pochutin, zříct se pravidelné nedělní návštěvy cukrárny, nebo kavárny, vynechat zábavu, ples, kino, koncert, zbytečně nekupovat drahé a nepotřebné věci apod. Odřeknutí si a šetření pak má smysl, když prospěje druhému, který pomoc potřebuje.

 

Postní almužnu můžete odevzdat po Velikonocích ředitelce Ing. Pětníkové. Společně s otcem Martinem - administrátorem roudnické farnosti, pak rozhodneme, komu „almužnu“ tentokrát věnujeme.

Zkuste to! Ozdravíte svůj organizmus v jarním období. Zjistíte, že jste schopni se bez některých věcí obejít. Určitě něco uspoříte a pomůžete svou almužnou potřebným.

 

© 2008 Arakis & Belleville, s.r.o. pro Farní charitu v Roudnici nad Labem